נהיגה בשכרות

נהיגה בשיכרות- עבירה חמורה גוררת עונש כבד

נהיגה תחת שכרות היא אחת העבירות  החמורות ביותר בתחום התחבורה, ומשום כך, מתייחסות אליה הרשויות בהתאם. 

הסיבה העיקרית  לכך היא שכאשר אשם נמצא במצב גילופין או במצב הקרוב אליו הוא אינו מודע לנעשה עימו ולכן, חדות הפעולה והתגובה שלו לקויות מאוד ואינן מעוגנת במציאות  האופפת אותו. 

המחוקק, הרשות  האוכפת והרשות  השופטת מנסה להילחם בתופעה באמצעים שונים בגלל שתאונות רבות בעת נהיגה תחת השפעת אלכוהול גרמו לנפגעים רבים ולמוות מיותר. 

עורך דין נהיגה בשכרות יכול לסייע לנהגים אשר נתפסו אגב נהיגה תחת השפעת אלכוהול. כאשר הממצאים ודאיים, כאשר הם גבוליים, כאשר הם היו שגויים ובנסיבות מורכבות נוספות.

עו"ד נהיגה בשכרות

בתי  המשפט מרבים להטיל עונשים כבדים בעבירות אלו, ובמיוחד, כאשר יש הרוגים בתאונות שמתרחשות בגללן. הפרקליטות תאשים את הפוגע בסעיף החמור של הריגה. 

המחשבה שעומדת מאחרי כל החלטה כזאת כי  האדם לוקח על עצמו סיכון כאשר הוא נוהג תחת שכרות, ואין כאן מדובר רק בטעויות אנוש שעלולות לקרות בעת נהיגה. הסיכון במעורבות בתאונות דרכים קטלניות במקרים כאלו עולה, ולכן, כאשר הדבר קורה האדם חייב להיענש בחומרה.

מפסילת רישיון ועד איחסון הרכב

העונש על נהיגת רכב תחת השפעת משקאות משכרים לא יפחת משנתיים פסילת רישיון בפועל למעט נסיבות מיוחדות אשר על  השופט חלה החובה לפרט אותן. בנוסף לכך, הרכב נלקח לאחסון למשך 30 יום.

המשטרה יכולה אף היא להטיל פסילה מנהלתית של 30 יום אשר נלקחת בחשבון בעונש הכולל. במידה והייתה עבירה דומה בתקופה של שנה שקדמה לתאונה הנידונה אזי העונש הוא של 4 שנות פסילה לאותה עבירה.

עורך דין נהיגה בשכרות

עורך דין נהיגה בשכרות יכול לסייע במקרים שונים והקלאסי ביניהם הוא נושא בדיקת כמות האלכוהול בדם.

הבדיקה נעשית במספר דרכים: השוטר ממלא טופס מיוחד ומבקש מהנהג החשוד לבצע מספר פעולות:

  • בדיקת עמידה יציבה או לא
  • הליכה על קו ישר
  • הבאת אצבע לאף
  • צורת דיבורו, לבושו והתנהגותו.

בדיקת ינשוף

בנוסף, יש מכשיר שנקרא ינשוף שלתוכו נושפים והוא אמור לגלות את אחוז האלכוהול בדם. עורך דין תעבורה מכיר את  נוהל הבדיקה לעומק ויכול לערער על  הדרך בה נעשתה.

במקרים רבים, ניתן להוכיח כי היא בוצעה ברשלנות ואז הנהג יכול לצאת זכאי או בעונש מינימאלי. סיוע אחר של עורך הדין הוא במקרה בו יש סבירות רבה להרשעה מחמירה שכוללת פסילת רישיון לתקופה ארוכה.

עורך הדין יכול להמליץ להגיע לעסקת טיעון עם התובע המשטרתי ולהשיג עונש קל יותר. הוא ימליץ ללקוח לא להסתכן ולקבל עונש קל בהרבה מזה הצפוי לו אם ייגש למשפט. במקרה זה ייחסכו ללקוחו זמן מיותר ועגמת נפש.

קראו בהרחבה לגבי נהיגה בשכרות נהג חדש

נהיגה בשכרות

עורך דין לנהיגה בשיכרות יכול לסייע רבות לפיתרון מהיר וקל

העונשים בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול נועדו להעברת מסר, ומשום כך, אין החוק עושה הפרדה לגבי כמות האלכוהול שמתגלית, כך שגם במקרה של כמות נמוכה קובע עונש מקסימלי.

יחד עם זאת, בבתי משפט נוטים להתחשב בכך ומקלים בעונש. בנקודת זמן זאת ובעת הגנה בתיק כזה, יכול עורך דין נהיגה בשכרות לסייע רבות ללקוחו.

בכל מקרה של קבלת דו”ח חמור בנושא נהיגה בשכרות מומלץ לקבל שירות מעורך דין בעל מוניטין. פסילת רישיון לשנה ויותר מחייבת לעבור רישוי מחדש. עורך דין יכול להשיג הקלות לנאשם שפרנסתו תלויה בנהיגה.

שופטים מתחשבים בבקשות שמוגשות להם ומאפשרים נהיגה על  משאית, טרקטור או כל רכב עבודה אחר ובלבד שיהיה רכב מסוג אחר מזה שבו נעברה העבירה. עורך דין תעבורה מכיר את כל נוהלי בתי המשפט ואת התקדימים השונים ויכול לייצג לקוחו נאמנה.

בררו גם לגבי נהיגה תחת השפעת סם

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211