נהיגה בזמן פסילה

עונש בגין העבירה עצמה ובגין זילזול בחוק

נהגת בזמן פסילה? צפה לעונשים כבדים במיוחד

רישיון נהיגה הוא מסמך חשוב מבחינת הרשויות. הוא ניתן לאדם אשר עבר מבחנים מתאימים של בחינות תיאורטיות ומבחן מעשי.

במרבית המקרים, לוקחים המתלמדים שיעורים פרטיים אצל מורה לנהיגה מורשה. לאחר שעברו בהצלחה מבחן עיוני וכאשר הם מוכנים למבחן מעשי הם נבחנים על ידי בוחן מטעם רשות הרישוי.

הצלחה בטסט מזכה אותם ברישיון  הנכסף. זאת היא הדרך שבה רשות הרישוי מכשירה את כלל הנהגים בישראל, כאשר יש מבחנים ורישיונות לרכבים גדולים מיוחדים יותר דוגמת משאיות, אוטובוסים ועוד.

כאשר נהג עובר עבירת תנועה חמורה אזי רישיון הנהיגה שלו נפסל. נהגים אשר מתחכמים ונוהגים ברכבים תחת פסילה ונתפסים צפויים לעונשים כבדים במיוחד.

העונשים הם בגין העבירה עצמה אבל גם בגלל זלזול בחוק. בתי המשפט נוהגים להחמיר בגלל סיבות אלו אבל המטרה היא גם הרתעה. במקרה כזה העבירה הופכת גם לפלילית ומשום כך,  העונש הוא בהתאם.

העונש הנקבע בחוק הוא מקסימום של 3 שנים או קנסות כבדים ובמקרים חמורים גם וגם. ישנם עונשי ביניים כמו: פסילה על תנאי, מאסר לתקופות קצרות יותר שמומרות בעבודות שירות וכדומה. עורך דין תעבורה מנוסה יכול למזער נזקים עבור לקוחו ולבקש עבורו הקלות בגלל טענות וטיעונים שונים שהוא מציג לבית  המשפט.

פסילת רישיון נהיגה-על סמך עבירות קודמות

צריך לזכור, כי פסילת רישיון אינה מוטלת סתם כך אלא רק בעקבות עבירות תנועה חמורות קודמות. בין היתר, אלו מקרים של תאונות חמורות קודמות שהיו בהן נפגעים או שבגללן קופחו חיים של נוסעים, רוכבי אופניים, הולכי רגל ומשתמשי דרך אחרים. כך, שנהג אשר נפסל רישיונו הסתבך בעבר באחת מהעבירות של נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, נהיגה מסוכנת אחרת שגרמה לתאונות וכדומה.

הוא כבר עבר תהליך של הרשעות בבית משפט ועונשו נגזר. הוא מכיר את הנושא ואף נענש ועתה לא יכול לטעון לחוסר ניסיון. אין כאן מקרים בהם עורך דין תעבורה יכול לטעון טענת עבר נקי בנושאים תעבורתיים, טענה שלרוב. שופטים מתחשבים בה בעת פסיקותיהם.

יש סיבות רבות לעבירות של נהיגה תחת פסילת רישיון. הרכב הוא כלי תחבורה נדרש ולרבים קשה להסתגל למצב בו הם לא יכולים להיכנס בכל עת אליו ולנסוע לסידוריהם השונים.

לעיתים, הנאשם מתגורר במקום שאין בו תחבורה ציבורית מסודרת ובאזור שלדעתו אין נוכחות משטרתית רבה. שתי הסיבות האלו יכולות להניע אותו לבצע עבירה. הוא צריך לזכור כי פסילת רישיון של מעבר לשנה אחת מחייבת מבחני נהיגה חדשים כולל תהליך של תיאוריה ומבחן מעשי ועובדה זאת מעצימה את הסיכון שהוא נוטל.

סה”כ, ברור לו שהוא שצריך לקחת בחשבון שיש אפשרות להיתפס ולקבל עונש חמור. אבל, לעיתים, הצורך וההעזה גוברים על שיקולים אחרים.

עורך דין תעבורה יכול לסייע

מבחינת החוק העבירה הזאת היא מנהלתית ובמקרים מעשיים רבים, לא גורמת לנזק או לתאונות. היא למשל איננה משולה לנהיגה במהירות מופרזת, לאי ציות לתמרור עצור, לנהיגה תוך שימוש בטלפון נייד ולעבירות אחרות מסכנות חיים. לרוב, נהגים שנוהגים תחת פסילה נוהגים בזהירות כדי לא למשוך תשומת לב. אבל מבחינת החוק, עובדת הזלזול בעונשים קודמים שהוטלו על מפר החוק ופגיעה בסדרי החוק והשלטון היא מאוד חמורה, ולכן, העונשים  הכבדים.

הדו”ח שנרשם היא כלפי מי שנמסר לו באופן רשמי כי על פסילה מלקבל ולהחזיק רישיון נהיגה ולמרות זאת נוהג ברכב. כאשר שלושת המרכבים האלו מתקיימים:

  • פסילה
  • הודעה על פסילה
  • נהיגה בזמן פסילה

אזי הנהג עובר עבירה. במקרים של נהיגה בזמן פסילה יכול עורך דין תעבורה מנוסה לסייע ללקוחו וטוב לשכור שירותיו.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211