איך מוצאים מומחה לדיני תעבורה?

אל תגיעו לבית המשפט ללא ייצוג מקצועי

איך מוצאים מומחה לדיני תעבורה?

הצורך בשירותי עורך דין המתמחה בדיני תעבורה מגיע כאשר הנהג נקלע לתאונת דרכים קשה, כאשר ביצע עבירה חמורה של  נהיגה בשכרות, עבירת נהיגה מסוכנת ובעוד מקרים.

העונשים על עבירות חמורות יכולים להיות קשים מאוד. יש מקרים בהם מוטל קנס/ברירת משפט  כאשר הנאשם בטוח שהוא לא עבר כל עבירה. או אז הוא יעדיף להגיע לבית משפט ולטעון לחפותו

יש מקרים בהם העבירה הינה חמורה ויש חובה להגיע לבית משפט (למשל – נהיגה של 41 קמ”ש מעל  המותר בדרך עירונית).

בכל המקרים האלו יש צורך בייעוץ משפטי של מומחה לדיני תעבורה

איתור עו”ד מומחה לדיני תעבורה

מומחים לתעבורה ניתן לאתר בדרכים שונות כאשר הדרך הטובה היא לקבל המלצות מאנשים שהתנסו בעבר במשפטים בנושאי תעבורה. 

ניתן להעדיף עורכי הדין אשר עבדו לפני כן כשכירים בפרקליטות הציבורית, כתובעים משטרתיים וכיוצא בזה. מטבע הדברים, הם מכירים את  כל התחום לעומק ומשני צדדיו, ולכן, יכולים להשיא עצות מועילות.

המלצות ניתן לקבל דרך האינטרנט, דרך אנשים אשר  משמשים כמתנדבים במשטרת התנועה ומגיעים למקום התאונה ובדרכים נוספות. 

ניתן להתקשר אל המומחה ולהגיע אליו עם  החומר הקיים.

בזמן תאונות דרכים עם פגיעות גופניות או קטלניות, למשל, מגיעים בוחני המשטרה למקום, בודקים את  הזירה, נוטלים עדויות וכותבים דו”ח. עורך דין יכול לבקש מסמכים אלו.

במקרה של הגעה לטיפול רפואי נכתבים דו”חות רפואיים. גם כל החומר הזה ואחר נוסף, משמש את המומחה לתעבורה למתן ייעוץ והמלצות.

בחינת התיק, הערכת סיכויים ועירעור

עבודתו של מומחה לדיני תעבורה מתחילה מיד לאחר האירוע. הוא יכול לבחון את  התיק ולהמליץ על שורה של פעילויות נדרשות.

בראש וראשונה, הוא יעריך את  סיכויי ההצלחה בבית המשפט במידה והוא יחשוב שנגרם עוול ללקוח עקב כתיבת הדו”ח הוא ימליץ לו לגשת לבית משפט במידה והדו”ח החמור הינו צודק אזי הוא ינסה למזער נזקים בבית הדין.

במקרה של נהיגה בשכרות, או נהיגה במהירות מופרזת, הוא ינסה לערער על חוקיות הבדיקות ועל תקינותן. בנסיבות אחרות הוא ינסה לגשת לעסקאות טיעון מחוץ לכותלי בית המשפט.

במקרים של פסילת רישיונות או כוונה לעשותה הוא ינסה להקטין את משך זמן הפסילה. במקרים בהם פרנסת הנהג תלויה בנהיגה הוא ינסה להשיג אישור לנהיגה ברכב עבודה ועוד כהנה וכהנה.

למרות שהחוקים הינם נוקשים הרי שבתי משפט נוטים להקל במקרים רבים. למשל נהיגה תחת השפעת אלכוהול בכמות קטנה אין דינה כנהיגה בגילופין וכדומה. בנקודות כאלו בהם ניתן לשופט שיקול דעת ויש למעורבות של עורך דין תעבורה ולטיעוניו משקל וחשיבות.

אכיפה וענישה – הרשויות נלחמות קשות

תאונות דרכים הן רעה חולה וגורמות לפגיעות בנפש ולנזקי רכוש אדירים. תאונה קטלנית משבשת לחלוטין מערכות חיים של המעורבים בהם וקרוביהם.

הכספים שמשלמת  המדינה וחברות הביטוח גדולים מאוד. הממשלה באמצעות מערכת החוקים, הרשויות האוכפות והרשויות השופטות נלחמות קשות בתופעה ואחת הדרכים המוצלחות היא באמצעות אכיפה וענישה. יחד עם זאת, רבים מבצעים תאונות דרכים בנסיבות שונות.

לעיתים, באשמתם הישירה, שלא מרצונם, בהיסח הדעת, כתוצאה ממעידה מקרית ועוד.

כל מקרה של תאונה קטלנית, למשל, הוא ייחודי ויש צורך לברר עליו. הברורים ברובם מגיעים, בסופו של דבר, לבתי המשפט לתעבורה וכאן נדרש ייצוג של מומחה לתעבורה.  

בכל מקרה, מומלץ לקבל שירותים מעורך דין תעבורה בעל מוניטין אשר יש לו ניסיון מצטבר בדיונים בבתי משפט. לשלילת רישיון, לנזקים גופניים כתוצאה מתאונה ולמקרים אחרים יש משמעויות כספיות ופסיכולוגיות וטוב להיות מיוצג כיאות.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211