עורך דין תעבורה לסיוע במחיקת נקודות

עורך דין תעבורה לסיוע במחיקת נקודות

שיטת הנקודות הומצאה במטרה להעניש נהגים על ביצוע עבירות תנועה בהתאם למספר העבירות וחומרתן. הנקודות שמצטברות יחד עם העבירות מאפשרות למערכת המשפט להבין מהו אופי הנהיגה של הנהג.

במידה שנהג מגיע לסכום נקודות מסוים, יוטלו עליו סנקציות שמטרתן להביא לשינוי בסגנון הנהיגה שלו. הטלת הנקודות תוכל לגרום לנהג לנהוג בצורה בטוחה יותר כדי לשמור על עצמו ועל הבטיחות של הציבור.

מכיוון שהנקודות מצטברות וגורמות להטלת הגבלות ועונשים שעשויים להגיע לקנסות גבוהים ואף לשלילת רישיון, יש לנהגים רצון עז למחוק את הנקודות שהצטברו. מחיקה של נקודות תוכל לסייע לנהג לתקופה הקצרה והארוכה ולמנוע ממנו לקבל עונשים כבדים ביותר.

איך יכול עורך דין תעבורה לסייע במחיקת נקודות?

כאן נעצור ונאמר שלא באמת ניתן למחוק נקודות תעבורה, אם נהג ביצע עבירה שכרוכה בצבירת נקודות – לא יהיה ניתן למחוק אותן. יחד עם זאת, כן ניתן למנוע את קבלת הנקודות במקרה שהנהג נתפס על ידי שוטר ועוד מוגדר כ”חשוד”. במילים אחרות – אם הנהג עדיין נמצא בשלב בו הוא חשוד – לא הודה בביצוע העבירה המיוחסת לו ולא שילם את הדו”ח, הוא לא יקבל את הנקודות הכרוכות בביצוע העבירה.

באותה תקופה בה הנהג עוד מוגדר כחשוד, מומלץ עבורו לפנות אל עורך דין שמתמחה בתעבורה כדי להימנע מקבלת הנקודות. עורך הדין יוכל לפעול בדרכים שונות כדי להתמודד עם מצבו של החשוד:

1. ביטול העונש – על ידי הגשת בקשה להישפט או לבטל את העונש יהיה ניתן לקיים דיון. במהלך הדיון יעשה ניסיון לבטל את העונש ולמנוע את קבלת הנקודות.

2. הסדר טיעון – הסדר טיעון מתבצע ברוב המקרים בין מדינת ישראל – התביעה ובין עורך הדין של החשוד שמייצג אותו.

3. הפחתה במספר הנקודות – עורך הדין יוכל להפחית ממספר הנקודות על ידי הטענה שעבירה מסוימת פחותה בחומרתה מהאחרת.

בעזרת עורך דין שמתמחה בתעבורה וצבר ניסיון נרחב במניעת קבלת נקודות, יהיה ניתן להקל על העונש – למנוע קבלת נקודות או להפחית ממספרן ולשפר את מצבו של הנהג.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211