תביעות קטנות

תביעות קטנות

לא מעט אנשים פונים היום לפתרון של תביעות קטנות, על מנת לפתור סכסוכים שאינם מערבים סכומי כסף משמעותיים. מדובר על מקרים בהם ישנו סכסוך בין שני גורמים לגבי אי תשלום עבור שירות מסוים, או לחילופין, אחד הצדדים מעוניין לתבוע מהצד השני פיצויים, עקב עוול צרכני או אזרחי. לעומת בתי המשפט הרגילים, בית המשפט לתביעות קטנות נחשב לפשוט ומהיר יותר. ההליך עצמו מתבצע בצורה יעילה ופשוטה יותר, הוצאות התביעה נמוכות יותר ואין שום צורך להיות מיוצגים על ידי עורכי דין. עם זאת, כדאי לזכור כי גם במקרים מסוג זה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומיומן, על מנת לקבל ייעוץ משפטי הרלוונטי למקרה שלכם. ישנו יתרון ברור עבור כל מי שיתייעץ תחילה עם עורך דין, לעומת אדם שיסתמך לחלוטין על האינטרנט.

מה חשוב לדעת לגבי תביעות קטנות?

כאמור, מדובר על דרך פשוטה ומהירה יותר כדי לפתור סכסוכים הנגמרים בעקבות עול צרכני או עול אזרחי. החוק אינו מתיר לתובע או לנתבע להיות מיוצג על ידי עורך דין, אך בהחלט מומלץ להיעזר בעורך דין, על מנת לכתוב את כתבי הטענות ועל מנת להתכונן למשפט. הדבר נכון פי כמה וכמה, כאשר מדובר על אזרח שבחר לתבוע חברה או תאגיד. במקרים כאלו, מאחורי הקלעים של התאגיד, ניתן לראות סוללה שלמה של עורכי דין, אשר מנהלים את המשא ומתן ומכינים את הנציג שלהם למשפט. לכן יש צורך להיעזר בעורך דין, על מנת לספק טיעונים מקצועיים ולהעניק לשופט את התמונה המלאה של המצב. 

לסיכום, תביעות קטנות הינן תביעות שאינן עוברות את הסכום של 33,900 ₪, אך הן אינן יכולות לעסוק בתחומים מסוימים, כמו דיני עובד מעביד. מומלץ להיעזר בעורך דין מקצועי כמו אהוד פאי שיוכל לסייע לכם בתהליך.

מאמר זה מהווה תוכן פרסומי. אין באמור בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי’

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211