המדריך המקוצר לנפגעי תאונות דרכים

תביעות של ביטוח חובה

אדם שהיה מעורב בתאונת דרכים ונפגע בה, נדרש לא פעם לטיפולים ונאלץ להתמודד הן עם שינוי שגרת חייו והן עם הוצאות רבות. על מנת שלא יצטרך להסתדר לבדו, עליו לפנות אל חברת הביטוח ולהגיש תביעה.

כיצד חברת הביטוח יכולה לעזור לנפגעים בתאונת דרכים

כל בעל רכב חייב להחזיק ברשותו ביטוח חובה, ביטוח זה אמור להגן על אנשים שנפגעים בתאונות דרכים על ידו, בשביל שלא יידרשו לשלם בעצמם על כל הטיפולים. תביעות של ביטוח חובה מאפשרות לקבל את כל הכסף עבור הטיפולים והנזק, ישירות מחברת הביטוח ולא מהנהג עצמו.

ישנן דרכים שונות כיצד לקבל התשלום מחברת הביטוח וכמה שיותר מהר. צריך לזכור, ככל שהתביעה תוגש מהר יותר כך יהיה אפשר להתקדם בתהליך ולהשאיר אותו מאחורינו. כך גם נקטין באופן משמעותי את ההוצאות שנידרש לבצע בעצמנו. במקרים רבים, תאונת דרכים עלולה לפגוע ביכולת שלנו לעבוד ולהתפרנס כרגיל, ולכן התביעה היא חשובה בשביל שנוכל לעמוד בכל ההוצאות הכספיות.

טיפים להגשת תביעה לחברת ביטוח

  1. לצלם ולתעד הכל – עלינו להגיש לחברת הביטוח את כל המסמכים, הן על התאונה והן על מידת הנזק שנגרם לנו. אסור לנו להחמיץ שום מסמך, על מנת שהחברה לא תוכל לטעון שום דבר כנגד התביעה שלנו וכנגד החלק של בעל הפוליסה בתאונה.
  2. מסמכים מהמשטרה – אם נפגענו בתאונת דרכים, הרי שהמשטרה אמורה לדעת מה זה ולכן אנחנו צריכים גם להמציא מסמכים שמוכיחים זאת. זה יגדיל את האמינות של התביעה ושל המקרה.
  3. חוות דעת מומחים – יש להציג חוות דעת של רופאים מומחים על מצבנו, השפעת התאונה על חיינו בכלל ובפרט על היכולת (או חוסר היכולת) שלנו להתפרנס לאחר מכן.
  4. תביעה בסכום רלוונטי – יש לקבוע סכום תביעה רלוונטי, רצוי גבוה יותר ממה שאנחנו מצפים לקבל בשביל שנוכל להתפשר ולקבל את מה שאנחנו חושבים שמגיע לנו.
  5. עורך דין – מוטב להיעזר בעורך דין שמתמחה בתביעות ביטוח, זאת על מנת שהוא ייצג אותנו מול חברת הביטוח בכל עת.
עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211