נהיגה בקלות ראש – העבירה ועונשה

איך קורה שעברייני תנועה יוצאים לעיתים ללא העונש שמגיע?

נהיגה בקלות ראש משמעותה – נהיגה בחוסר אחריות, מכאן שאדם שנהג ללא הפעלת שיקול דעת ולא לקח אחריות, התעלם מחוקי התנועה וגרם לסיכון, ביצע עבירת תעבורה.

נהיגה בקלות ראש מהווה עבירה חמורה ביותר. נהג שהואשם בנהיגה בקלות ראש עשוי לקבל זימון לבית המשפט, במידה שבית המשפט יחליט שהנהג אשם, עשוי גזר הדין להיות מאסר למשך שנתיים, שלילת רישיון למשך 3 חודשים לכל הפחות וקנס כספי.

נהיגה בקלות ראש - העבירה ועונשה

נהיגה בקלות ראש – מדוע העונש כה חריף ומה ההבדל בין נהיגה בקלות ראש ובין נהיגה בחוסר זהירות?

הסיבה לגזר הדין החמור היא שהתעלמות מהחוק תוך הכרתו היא אחת העבירות החמורות ביותר. אחת השאלות שעולות בנוגע לנושא היא “מהו ההבדל בין נהיגה בקלות ראש ובין נהיגה בחוסר זהירות?” התשובה לכך היא שישנו הבדל משמעותי בחומרת העבירה. בניגוד לנהיגה בקלות ראש שמהווה זלזול בחוק ופעמים רבות נועדה לנצל את חוקי התעבורה לטובת הנהג, מוגדרת נהיגה בחוסר זהירות בתור עבירה קלה, שכן ברוב המקרים היא חלה על עבירות קלות שנגרמו בשל היסח דעת רגעי ובאופן חד פעמי. במקרה שאדם נהג בחוסר זהירות, הוא לא יצטרך להגיע אל בית המשפט, אלא אם כן הוא יבקש לעבור משפט. רישיונו של מבצע העבירה לא יפסל ויהיה עליו לשלם קנס בסכום של 500 שקלים.

 אדם שנוהג בקלות ראש ואף עושה זאת לאורך זמן מהווה סכנה לציבור. הנהג יכול להיות מואשם למשל בביצוע עבירה בקלות ראש או נהיגה ברשלנות במקרה שהוא נסע במהירות מופרזת שסיכנה את הציבור. נהיגה במהירות זו תחשב לעבירה בקלות ראש גם אם המהירות הייתה פחותה מהמהירות המקסימלית שקבועה בחוק.

 כמו כן, עשוי הנהג לבצע עבירה של נהיגה בקלות ראש במקרה שהוא עבר באופן שאינו אחראי בין הנתיבים, התעלם מהוראות התנועה, עבר באור אדום, התעסק עם הסמארטפון במהלך הנהיגה וביצע עבירות תעבורה אחרות. הנהג יכול להיות מואשם בביצוע עבירת נהיגה ברשלנות גם במקרה שהעבירה כבר בוצעה על ידו בעבר.

קבלת סיוע מעורך דין שמתמחה בתעבורה

עורך דין לתעבורה יוכל לסייע לאדם שהואשם בנהיגה בקלות ראש להפחית מחומרת העונש ואף להוביל לזיכוי הנאשם. עורך דין שמתמחה בתחום יבחן את הראיות, יבדוק את הדיווחים, יספק ייצוג בבית המשפט ויגדיל את סיכוייו של הנאשם להימנע משלילת רישיון, תשלום קנס והחמור מכל – מאסר.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211