משרד עורכי פטנטים מסייעים לכם ברישום הפטנט

משרד עורכי פטנטים

לא פעם אנחנו יכולים לשמוע על חברות שונות, יזמים וממציאים אשר נכנסים למאבק משפטי אודות פטנטים. במקרים רבים, המאבקים נסובים סביב השאלה, מי המציא את הפטנט, מי הפיץ אותו, ומי אמור להרוויח עליו.

בשביל להבין את המשמעות של דבר, צריך להבין תחילה מה הכוונה פטנט ולא יש לו משמעות משפטית. פטנט זו המצאה ייחודית אשר מי שהמציא אותו, הוא היחידי שיכול להשתמש בו למשך תקופה מסוימת, בתנאי שהוא רושם את הפטנט והוא נרשם על שמו. אחרים יכולים להשתמש בו, בתנאי שהם משלמים לו על השימוש בכך.

הסיבה שרושמים פטנטים ומעניקים זכויות ראשוניות למי שהמציא את הפטנט היא מאוד פשוטה, אם לא נעשה זאת, אנשים לא ירצו להמציא שום דבר. לא יהיה להם אינטרס להמציא את הפטנט, הרי אם כולם ירוויחו ממנו מהרגע בו הפטנט יוצא לשוק, בצורה דומה, אז למה שאנחנו נשקיע במחקר ופיתוח שלו?

על מנת שאנחנו נוכל להרוויח מהפטנט אנחנו צריכים לרשום אותו במשרד הפטנטים באמצעות משרד עורכי פטנטים מוביל. יש כללים ברורים כיצד אנחנו עושים זאת, ולשם כך עלינו להיעזר בעורכי דין שמתמחים ברישום פטנטים. הם יעזרו לנו בכל הצד המשפטי של התהליך וכן יכולים לעזור לנו בכל מה שקשור לרישום בפועל. כמובן שאם יצוצו בעיות שונות במהלך הדרך, כולל אחרי רישום הפטנט, הם יוכלו לעזור לנו להתמודד איתן.

צריך לומר, עצם זה שאנחנו רושמים פטנט מסוים, לא אומר שרק אנחנו יכולים להשתמש בו לנצח. לכל פטנט יש זמן מסוים בו הוא נמצא תחת הזכויות שלנו, ולאחר מכן הוא מגיע למצב בו כלל הציבור יכול להשתמש בו. הסיבה היא פשוטה, בצורה כזו אפשר לקדם מוצרים ופטנטים אחרים. על בסיס הפטנט שלנו, אחרים יוכלו לייצר מוצרים שונים וכן לייצר פטנטים נוספים שיקדמו את האנושות.

בתהליך הזה יש איזון מאוד ברור בין טובת הממציא, היזם שעבד על הפטנט והשקיע בו, לבין טובת הכלל, אשר חפץ להתקדם וליהנות מקידמה טכנולוגית או כל קידמה אחרת, ולשם כך הוא זקוק לשימוש בפטנט שלנו, בין היתר.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211