לא עברתם בדיקת ינשוף? יכול להיות שעוד יש לכם סיכוי

לא עברתם בדיקת ינשוף? יכול להיות שעוד יש לכם סיכוי

הנסיעה כשאר אצל הנהג יש אלכוהול בדם היא כזו אשר משפיעה בצורה שיכולה להפוך את התגובות של הנהג לדבר שיוצר סכנה על הכביש. אם לוקחים בחשבון כי הנהג לא מגיב בצורה רגילה אל כל סוג של תנועה, ובעיקר תנועה פתאומית בכביש, הדבר יכול להסתכם בעוד תאונת דרכים אשר יכלה להימנע על ידי נהיגה של נהג תורן או הזמנה של מונית אל המקום בו נמצאים עכשיו.

אם שותים לא נוהגים

הדרך הכי טובה להתמודד עם בעיה היא לעשות כל הניתן על מנת למנוע את הסיטואציה הזו מכדי להתרחש מבעוד מועד. מניעה היא כמעט תמיד הדרך הכי טובה להשיג את הדרך הכי טובה, וכך גם המקרה של הצירוף הגרוע הזה של שתייה של משקה עם אלכוהול לצד ביצוע של נהיגה ברכב ממונע.

ככל שתיטיב הבנה כי ברגע בו נהנים ממשקה אלכוהולי לא ניגשים אל נהיגה ברכב הפרטי, כך ימעטו גם המקרים שבהם מגלים כי נמצאים במבחן של שכרות מול שוטר אשר שם לב לנהיגה בעייתית ועצר את אותו הנהג בצד בחשד לנהיגה תחת שכרות. השלב הבא הוא תמיד ביצוע של בדיקה, כשאר אחת מאלה היא על ידי מכשיר למדידה אשר נקרא בשם ינשוף.

יוצרים קשר בדחיפות עם עו”ד תעבורה

כאשר השוטר עוצר את הנהג החשוד בנהיגה בשכרו בצד הדרך ומבקש ממנו לבצע בדיקה של רמת האלכוהול שקיימת אצלו בגוף על ידי מבחן הנשיפה אל מכשיר הינשוף, אותו אדם יכול להגיע לכדי החלטה כי הוא מסרב לבצע את הבדיקה. האם זו החלטה נבונה? קרוב לוודאי שלא מכיוון שתשובה שכזו היא כמו הודאה בדבר נהיגה בשכרות שאותה לא מעוניינים שהמכשיר יסגיר על ידי התוצאה שתעלה בבדיקה עצמה.

אולם, במידה והשוטר לא ביצע את ההסבר הזה עבור האדם שאותו הוא עצר בצורה ברורה ונהירה לו, הדבר יכול להביא אל הזיכוי של הנאשם. באופן כולל זה תמיד עדיף ליצור קשר עם עורך דין ולהישמע לעצתו כדי להביא אל ביטול או ענישה כמה שיותר פחותה.

כתוב/כתבי תגובה