מה מכסה ביטוח החיים שלי?

ביטוח חיים

אחד מפוליסות הביטוח החשובות ביותר, זו שכל אחד מאיתנו חייב להחזיק ברשותו על מנת להגן על עצמו ועל בני משפחתו, מפני מה שעלול לקרות לו בעתיד, זו פוליסת ביטוח חיים. כאן תוכלו ללמוד מה הפוליסה מכסה.

מה זה ביטוח חיים ולשם מה צריך אותו?

כל פוליסת ביטוח שאנחנו רוכשים, אמורה לשרת אותנו אם חס וחלילה קורה משהו רע. ביטוח רכב יכסה אותנו במקרה של תאונה, גניבה או כל דבר אחר, ביטוח דירה יכסה אותנו במקרה שייגרם נזק למבנה או לרכוש, כנ”ל לגבי ביטוח חיים, מסביר אבנר הייזלר, מומחה התחום הביטוח. במקרים בהם ניפצע או שמא יקרה לנו מקרה מצער כלשהו, נרצה לדעת שיש ברשותנו פוליסה שתאפשר לנו להיות מכוסים, ליהנות מקצבה חודשית שתוכל לכלכל אותנו ואף מעבר לכך.

ההבדל בין פוליסת ביטוח חיים לכל פוליסה אחרת היא, שכאן לא רק אנחנו נהנים ממנה אלא גם בני משפחתנו וכן, היא תפעל גם אם מדובר במקרה של מוות, מציין אבנר הייזלר. כלומר, במקרה של מוות, הרי שבני משפחתנו יוכלו “ליהנות” מהפוליסה שכן היא תפעל והם יהיו זכאים לפרמיות ששילמנו במהלך השנים, וזאת על פי תנאי הפוליסה.

מה מכסה ביטוח חיים?

ביטוח חיים נועד לשמור על איכות החיים של שלנו ושל משפחתנו, במקרה בו אנחנו מאבדים את יכולת העבודה וההשתכרות שלנו, במקרה של נכות או כאמור, במקרים של מוות. לפי אבנר הייזלר, ניתן למצוא חבילות שונות של פוליסות ביטוח חיים. פוליסות שמותאמות למשפחה עם ילדים, פוליסות שמותאמות לעצמאים וכן אפשר למצוא פוליסות שמותאמות עבור מי שיש ברשותו דירה עם משכנתא (הבנק מחייב את הלווים לרכוש ביטוח חיים, זאת על מנת שאם חס וחלילה הם לא יוכלו לעבוד או חס וחלילה ימותו, אז הביטוח יחזיר את ההלוואה לבנק).

ברמת העיקרון, הפוליסה כולל פיצויים בגין אובדן כושר עבודה, בהתאם ליחס המשכורת, ולעולם לא יהיה בסך 100 אחוז (זה ינוע בין 25 אחוז ל-75 אחוז מהמשכורת), תשלום חודשי קבוע במקרה של מוות, וכן הפוליסה תכלול הטבות ותשלומים שונים במידה ויש צורך בטיפולים, שירותים או אמצעים רפואיים שונים.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211