איך מקבלים תביעה לגמלת סיעוד

תביעה לגמלת סיעוד

אנשים רבים, לצערנו, מוצאים את עצמם בסיטואציה בה הם נזקקים לגמלת סיעוד. זה קורה עם הגיל, כאשר הם מזדקנים ומאבדים את היכולת לתפקד באופן עצמאי, בדברים שנחשבים סטנדרטיים לקיום שלנו. בין אם מדובר בניידות, אוכל, ניקיון או כל דבר אחר.

גמלת סיעוד מיועדת לעזור להם לקבל עזרה, תמיכה כלכלית, על מנת שיוכלו גם לקבל את הטיפולים הנדרשים, וגם בשביל להעסיק מטפל או מטפלת סיעודיים שיעזרו להם במהלך היום יום, זאת על מנת להקל על בני המשפחה שלהם ובכלל, בשביל שיוכלו לקבל טיפול מקצועי ואיכותי.

על מנת לקבל תביעה לגמלת סיעוד, יש לפנות אל חברת הביטוח או אל ביטוח לאומי, עם כל המסמכים שעומדים לרשותנו על מנת שנוכל להציג הוכחות למצבנו. כפי שאנחנו יכולים להבין, אף גורם, ממשלתי או פרטי, לא ירצה לשלם גמלת סיעוד מבלי לקבל תמונה מלאה של המצב ומבלי לקבל הוכחה, שאכן היא נדרשת. לכן, חשוב מאוד להחזיק את כל המסמכים הנדרשים וכמובן להגיש את התביעה בצורה נכונה על פי מה שמקובל ועל פי מה שביטוח לאומי או חברת הביטוח דורשת מאיתנו.

אלו מסמכים יכולים לעזור לנו

בשביל לקבל גמלת סיעוד, הרי שיש להציג מסמכים רפואיים, מסמכים שמוכיחים שאכן מדובר באדם שאיננו יכול לתפקד באופן עצמאי ולכן הוא זקוק לשירות טיפול סיעודי. צריך לומר, גם עם אותם מסמכים, הרי שחברת הביטוח וכן ביטוח לאומי, ידרשו לעמוד בשני מבחנים.

ראשית, בפני ועדת רפואית שתבחן את מצבו של מי שהגיש תביעות סיעוד ותחליט האם באמת הוא יכול להיות מוגדר כמטופל סיעודי ובאיזה מצב, שנית, בפני מבחן יכולות, מבחן בו הוא יתבקש לבצע פעולות שונות, אם אכן יתברר שהוא לא יכול לבצע את הפעולות השונות, באופן אמיתי, אז ייקבע שאכן מדובר במטופל סיעודי.

חשוב לומר, מעבר לכל זה, הרי שחברת הביטוח וביטוח לאומי, יידרשו לעשות ביקור בבית וכן סביר להניח שהם ישתמשו בכלים ואמצעים אחרים על מנת לבחון את מצבו, גם מבלי שהוא בהכרח מודע לכך, וגם מבלי שאנחנו יודעים שבוחנים אותו.

אין באמור לעיל בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211