פגע וברח: עבירות תנועה מהחמורות ולא בכדי

פגע וברח: עבירות תנועה מהחמורות ולא בכדי

אם פגעת אל תברח


אין נהג שלא מבצע עבירות תנועה מפעם לפעם. כל עבירת תנועה היא עבירה משום שיש בה בכדי לסכן נפשות ובהחלט ניתן לומר שכל נהג ביצע אי פעם מעשה מסוכן והיה בר מזל במידה ולא קר דבר. כאשר מתבצעת תאונה, ברוב המקרים ישנה אשמה על הנהג ובחובתו לקחת אחריות (בכל מקרה, גם אם אינו אשם). יחד עם זאת, מערכת החוק יודעת להכיר בכך שבני אדם מבצעים עבירות תנועה באופן תדיר וגם נהג אשר היה ביש מזל להיות מעורב בתאונה בשל התנהלות תחבורתית אשר מהווה נחלת רבים, ייתכן וייענש בענישה שאינה חמורה מאוד. שוב, גם אם התבצעה תאונה ויש בה קורבנות אין בדבר בהכרח להעיד על אופי הנהיגה, על עבירה או בוודאי שעל עבירה חמורה. אך כאשר מדובר בפגע וברח העבירה האמיתית היא זו שבוצעה אחרי.

זו לא עבירת תנועה זו עבירה פלילית


ברגע שנהג פוגע ובורח הוא בעצם מעמיד את הקורבן בסכנה נוספת על ידי אי דיווח לכוחות ההצלה והרפואה. זו היא עבירה נוספת וחמורה עד מאוד. בנוסף, היות והנהג ברח, על המשטרה לחפש אותו ולדלוק בעקבותיו. כמובן שבבוא היום מערכת החוק תיקח בחשבון את כל אלו יחד עם ההפרה הבוטה של אי הדיווח ולכן, מה שהתחיל בבעיה תחבורתית או עבירת תנועה כזו אחרת שאינה בהכרח קשה הופך לעבירה פלילית אשר החוק (וגם החברה) רואים בחומרה רבה.

תאונות פגע וברח בתקשורת


תאונות פגע וברח מהוות מוקד משיכה לציבור אשר ניזון מהתקשורת ורואה את מעשי תאונות הפגע וברח כנקודות קיצון של התנהגות פושעת המשלבת בתוכה נהיגה מסוכנת אשר גבתה קורבנות, הפקרת (לעיתים למוות) והתחזות לאנשים תמימים המקיימים את שגרת יומם באופן נורמטיבי כשעל ידיהם מונח דם של אחרים. מקרים רבים של תאונות פגע וברח סוקרו בהרחבה על ידי כלי התקשורת והפכו לשיחת היום. הבושה הרבה אשר מונחת לפתחם של אלו אשר עשו דברים מסוג זה הינה עצומה.

מה לעשות לאחר תאונה?


לאחר תאונה יש לדווח על כך למערכות השלטוניות: להזמין מגן דוד אדום ולקרוא למשטרה. יש לדווח על הנעשה וכל מעורב בתאונה חייב לומר את האמת כולה ולא זו יכולה להיות עבירה נוספת על החוק בנוסף אל ההיבטים התחבורתיים.

תאונת פגע וברח – מה אומר המונח?

תאונה פגע וברח זהו מונח שמתייחס למצבים בהם נהג דורס עובר אורח, נהגים אחרים, וממשיך בנסיעתו מבלי לקחת אחריות, לדאוג לשלומך של קורבנות התאונה ומתוך שאיפה להימלט מהענישה על שגרם.

כמה תאונות פגע וברח יש בישראל?

כמות תאונות בפגע וברח קטנה לאורך השנים וזאת לאור החשיפה התקשורתית הענפה, הענישה המחמירה וההד הציבורי השלילי כלפי נהגים אשר ביצעו תאונות פגע וברח.

מה מומלץ על ידי עורך דין לבצע כאשר נהג כבר עשה תאונת פגע וברח?

אם פגעת וברחת יש לקחת בחשבון את החומרה הרבה שבה המערכת רואה את מעשיך ואת הסיכוי (הגבוה) שביום מן הימים עוד תיתפס. בדיוק מהסיבה הזו, פניה אל עורך דין תעבורה המתמחה בתאונות פגע וברח תהווה צעד נכון בדרך לפניה נכונה למערת אשר תזכה אותך בהערכה על לקיחת אחריות גם אם מאורחת ותמצא את נקודות הזכות אשר ניתן לזקוף כלפיך ובכל מצב יהיו כאלה.
יש לזכור שמהלך מסוג זה ותפקוד נכון של עורך הדין יוכלו בהחלט לשנות אולי לא את התמונה כולה, אך להפחית בחומרת הענישה.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211