אחי על הכביש תהיה סחי: נהיגה תחת השפעת סמים זה סכנת חיים

אחי על הכביש תהיה סחי: נהיגה תחת השפעת סמים זה סכנת חיים

החוק במדינת ישראל מחמיר עד מאוד עם נהגים החשודים בנהיגה תחת השפעת סמים. חשוב להבין כי נהיגה מסוג זה מסכנת באופן בלתי רגיל הן את הנהג והן את הנהגים האחרים בכביש.

בעוד יש כאלה שמפרשים סמים בכל מיני דרכים, ההגדרה על פי החוק מציגה סמים בתור חומר או תוצר חילוף של חומר אשר מופיע בפקודת הסמים המסוכנים.

בדיקת סמים יכולה להתבצע בשתי דרכים:

  1. בדיקת שתן
  2. לקיחת הנהג לביצוע בדיקת דם בבית חולים או מרפאה

מה ההבדל בין נהיגה תחת השפעת אלכוהול לנהיגה תחת השפעת סמים?

בשונה מנהיגה תחת השפעת אלכוהול, במצב של נהיגה תחת השפעת סמים, השוטר חייב להצביע על חשד סביר ובמידה ואין כזה, עליו לבקש את הסכמת הנהג לביצוע הבדיקה. אם הנהג מסרב לבצע את הבדיקה, אותו סירוב לא ישמש כנגדו בבית המשפט.

אחי על הכביש תהיה סחי: נהיגה תחת השפעת סמים זה סכנת חיים

מהי מדיניות הענישה?

כאמור, המחוקק רואה נהיגה תחת השפעת סמים בחומרה רבה ולכן קבע כי עבירה זו נמצאת באותה רובריקה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול. כלומר, במידה ובית המשפט ירשיע נהג שנהג תחת השפעת סמים, הוא יטיל עליכם בנוסף לכל עונש אחר, פסילה מינימלית של שנתיים. כאשר קיים חשד לנהיגה תחת השפעת סמים, יתקיים זימון לקצין משטרה במטרה לבצע פסילה מנהלית למשך תקופה של 30 ימים.

חשוד בנהיגה תחת השפעת סמים? הדבר החשוב ביותר שאתה צריך לעשות  ומוטב מהר ככל הניתן הוא לפנות לעורך דין המתמחה בענייני תעבורה. משרדנו בעל ניסיון רב וסייע במהלך השנים לנהגים רבים אשר היו חשודים או הואשמו בנהיגה תחת השפעת סמים במטרה לאפשר להם לממש את כל זכויותיהם, להקל בעונשים ולעתים אף להוציאם זכאים. עורך דין תעבורה יבחן עבורכם את החומר מבחינה ראייתית ומשפטית וישיג עבורכם את התוצאה הטובה ביותר עבורכם. הטיפול מתבצע תוך ליווי מלא של עורך הדין לאורך כל שלבי התהליך.

כתוב/כתבי תגובה