עורך דין תאונות דרכים – לא דין כל תאונה דומה

עורך דין תאונות דרכים

כפי שאנחנו יודעים, ישנן תאונות דרכים מסוגים שונים. ישנן תאונות שמתרחשות כתוצאה מנהיגה לא זהירה, ישנן תאונות שמתרחשות מאחר ואחד הנהגים היה שיכור או נהג תחת אספקת סמים, כמו כן, ישנן תאונות שמתרחשות בגלל הפרעות בתאונה, תנאי כביש או מזג אוויר, ישנן תאונות בהן המעורבים נפגעים וישנן תאונות בהן נגרם אך ורק נזק לרכוש. 

מכאן אנחנו יכולים ללמוד גם, שלא דין של כל תאונה דומה. ישנן תאונות שהאפקט שלהן הוא הרבה יותר משמעותי מאשר תאונות אחרות. למשל, ישנן תאונות שהנזק בגללן הוא אך רק ברכוש, לעומת זאת ישנן תאונות שהנזק הוא בפגיעות פיזיות עד כדי הריגה. בכל אחד מהמצבים הנ”ל, ההתייחסות היא אחרת בחוק. המדינה מתייחסת בצורה שונה לנהיגה פרועה שמובילה להריגה לבין נהיגה פרועה שמובילה לנזק לרכוש, קראו בהרחבה באתר של עו”ד נזיקין אריאלה גפן

מדוע חשוב לדעת את זה?

ראשית, במקרים מסוימים זה הכרחי לשכור את שירותיו של עורך דין בהתאם לסיטואציה. אם אנחנו מעורבים בתאונת דרכים שנגרם בה נזק לרכוש, אז אנחנו יכולים לפנות אל סוג מסוים של עורכי דין, אם אנחנו מעורבים בתאונת דרכים שנגרם בה נזק לאדם, אז אנחנו צריכים לפנות אל סוג אחר של עורכי דין. 

שנית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון לא רק את סוג ואיכות עורך דין תאונות דרכים שנרצה לשכור, אלא אנחנו צריכים גם לקחת בחשבון את סוג התהליך המשפטי שאנחנו אמורים לעבור, ומן הסתם, את התוצאה הסופית האפשרית. בהתאם לכף, נוכל להיערך למצב. בין אם אנחנו נמצאים בסיטואציה כזו או אחרת, עלינו לדעת מה יכולות להיות התוצאות הצפויות בסופו של התהליך. כמובן שזה גם יגדיר את גבולות הגזרה ועד כמה אנחנו יכולים להיות גמישים בנושא.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211