פסילה מנהלית של רישיון נהיגה - כך תתמודדו איתה

פסילה מנהלית משמעותה פסילת רישיון הנהיגה של נהג שביצע עבירת תנועה. פסילה מנהלית יכולה להינתן רק על ידי קצין משטרה מדרגת מפקח ומעלה. העונש על העבירה יבוא לידי ביטוי באיסור על הנהג לנהוג למשך התקופה שנקבעה בפקודת התעבורה, תקופה זו תקבע לפי חומרת העבירה שבוצעה על ידי הנהג.

במידה שקצין משטרה לא נכח במקום בו בוצעה העבירה, יכול שוטר בעל דרגה נמוכה יותר לדרוש מהנהג להגיע עמו לתחת המשטרה או לקחת ממנו את רישיון הנהיגה. במידה שהשוטר פעל בצורה זו הוא ייתן לנהג אישור נטילת רישיון ויזמן אותו לשימוע שיערך מול קצין המשטרה. השימוע יערך כ-3 ימים לכל היותר מהמועד בו נלקח רישיון הנהיגה.

ביטול פסילה מנהלית

אדם שרישיונו נפסל על ידי קצין משטרה יכול לפנות אל בית המשפט ולבקש לבטל את הפסילה. בית המשפט יוכל לבטל את הפסילה לאחר שמיעת דבריו של נציג התביעה, תוך הצבת תנאים או ללא הצבת תנאים. במידה שהנימוקים שהוצגו בפני בית המשפט היו מספקים ובמידה שהוא שוכנע שביטול פסילת הרישיון לא יגרום לפגיעה בביטחון הציבור, עשוי בית המשפט לקבל את הבקשה. לצורך קבלת ההחלטה, מתחשב בית המשפט בעבר התעבורתי של הנהג, ותק נהיגתו ו”ראיות לכאורה” (ראיות בסיסיות שאינן חייבות להיות חד משמעיות) שמעידות על כך שהנהג ביצע עבירה. במהלך המשפט, יערך דיון בנוגע לראיות עמוקות יותר וייתכן שהדיונים יכללו חקירה של עדים. לאחר מכן יבחן בית המשפט האם הנהג מסכן את הציבור.

פסילה מנהלית של רישיון נהיגה - כך תתמודדו איתה

מדוע חשוב לקבל ייעוץ מעורך דין שמתמחה בתעבורה?

רצוי עבור כל אדם שמעוניין לבטל פסילה מנהלית לקבל סיוע מעורך דין שמתמחה בתעבורה, הסיבה לכך היא שדבריו של הנאשם ישפיעו בצורה ניכרת על החלטת בית המשפט. הגשת בקשה לביטול הפסילה והדברים שיאמרו על ידי הנאשם במהלך הדיון קריטיים להמשך התהליך וישפיעו על ההליכים בהם עשוי בית המשפט לנקוט כנגדו. עורך דין תעבורה יסייע לנאשם להציג טענות מבוססות וינחה אותו כיצד לבנות גרסה אמינה.

חשוב לציין שלא תמיד כדאי להגיש בקשה לביטול פסילה מנהלית. בחלק מהמקרים עדיף לנהג להימנע מהגשת בקשה לביטול הפסילה משום שהדבר יפגע בכתב האישום. עורך דין מיומן יוכל לבחון את המקרה לגופו, לייעץ לנאשם כיצד לפעול ולמזער את הנזקים.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211