שוטר או מצלמה – של מי המילה יותר חזקה? עורך דין דן בסוגיה

שוטר או מצלמה – של מי המילה יותר חזקה? עורך דין דן בסוגיה

מה עושים מול דו”ח של מצלמה או שוטר? בשני המקרים יש דרכים להתמודד ודבר אחד בטוח ניתן לומר: על הנהג הישראלי לדעת את הדרך לממש את הזכויות שלו גם כאשר הוא עומד מול קו הפרדה רצוף מצד המערכת. 

מצלמת מהירות –קיבלת דו”ח? מה אפשר לעשות עכשיו?


אז מצלמה היא לא שוטר – יכול להיות שהיא לא מכוילת, יכול להיות שהנתונים שלה מטושטשים וייתכן שמשהו בה נפגם.
הנתונים “היבשים” שמספקת מצלמת מהירות ניתנים לספק כאשר עו”ד מיומן אשר מכיר את הנהלים הדרישות והחוקים קורא את הדו”ח יורד לפרטים ומחפש נכונה את הסדקים בחומרים אשר הגיעו מהמצלמה.

שוטר – האם הוא יותר אמין מהמצלמה

ובכן, שוטרים עושים טעויות… גם בתי המשפט והמשטרה יודעים זאת היטב. והיה והשוטר אשר רשם לך את הדו”ח ביצע טעות כזו או אחרת לכאורה בהחלט יש ייתכנות למצב בו הדו”ח כולו צריך להתבטל גם אם ברור כשמש שביצעת את עבירת התנועה. גם כאן, תפקידו של עורך הדין לנושאי תעבורה הוא להכיר את הנהלים והחוקי ולמצוא את הטעויות הרבות הנמצאות בדו”חות רבים הנכתבים על ידי שוטרים ולהביא לביטולם.

שוטר מול מצלמה – של מי המילה יותר חזקה?

אם להודות על האמת, שני הגרומים הנ”ל (השוטרים והמצלמות) אינם כאלו שקל או נעים להתמודד מולם ומערכת החוק בהחלט מכירה בערכם ונותן את אמונם בהם. כאשר זו מילה של הנהג מול מילה של שוטר או צילום מצלמה – במצבים כאלו המשקל הסגולי של מילתו של אזרח (או של עורך דינו) הינו נמוך משל האחרים וכאן בהחלט נדרש עורך דין לנושאי תעבורה שיהיה מיומן עד מאד, בקי ומקצוען ובהחלט שלא מכל מצב שכזה ניתן לצאת כשידו של הנהג על העליונה.

מה לעשות אם צילמה אותי מצלמה?

ראשית, כל עוד לא קיבלת דו”ח בהחלט ייתכן שהוא גם לא יגיע ומומלץ “לשמור על שקט”. במידה והגיע הדו”ח ונראה שהחשש שאכן צולמת בנהיגה במהירות מופרזת התממש, יש לקחת החשבון שלמצלמה, כמו לשוטר תנועה יש הוכחה קבילה לחלוטין וכאן, במידה ואין חשש לטעות, להתנהלות לא מסודרת, או לגורם מצדיק מצידך (כגון נסיעה במהירות מופרזת בשלל חשש בטחוני, רפואי או אחר) ייתכן שהדבר הנכון ביותר לעשות הוא שיתוף פעולה מלא עם המערכת, לקיחת אחרריות על מעשיך והתקדמות לשלב הבא.

שוטר או מצלמה – האם יש הבדל בענישה?

רמת הענישה תוכרע בשקלול של חומרת העבירה, ונתוני הנהג (היסטוריית העבירות וכו’) אין משמעות למוקר המוסר את פרטי העבירה אך כמובן שבשלב בו נבדקת האפשרות לקעקע את הדו”ח, דרכי ההתמודדות עם הדו”ח שמתקבל הינן מעט שונות כאשר מדבור בשוטר או במצלמה.

מה עושים לאחר שמקבלים דו”ח משוטר או מצלמה?

ייתכן שייצוג ראוי שלך בבית דין לעבירות תנועה על ידי עורך דין תעבורה מיומן יוכל להשתמש בכל הנתונים העומדים לרשותך כדי לצמצם את חומרת הענישה או אפילו במקרים מסויימים להימנע מענישה כלל.

כמו כן, יש לציין שמידי יום מצולמים ונעצרים אלפי נהגים בישראל בשל עבירות תנועה קלות וקשות ויש האומרים כי המערכת מקלה את עונשו של מי שיודע כיצד לומר את דברו בדרך הנכונה.

עורך די לדיני תעבורה – מה עוד יש להוסיף?

לסיום רק ניתן להמליץ לכולם לנהוג בזהירות ותמיד לשמור על החוק.

זאת הדרך הבטוחה ביותר לשמור על כל היקר לכם וליהנות מרישיון הנהיגה שלכם.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211