5 עבירות תעבורה שאפשר למנוע בקלות

5 עבירות תעבורה שאפשר למנוע בקלות

ריבוי תאונות הדרכים בישראל מחייב את כל אחד מהנהגים לנהוג בזהירות מרבית ובהתאם לחוקי התעבורה. 

לנהגים בעלי נקודות או בעלי עבירות תנועה רבה הנושא אקוטי במיוחד, לכן המגמה היא לנהוג כראוי ולא לבצע עבירות תעבורה שאפשר בקלות להימנע מהן.

נהיגה תחת השפעה של אלכוהול או סמים 

מי ששותה אמור להיות חכם ולא לנהוג כיוון שחייהם של הנוסעים אתו ברכב וחייהם של מי שנמצא בסביבתו נמצאים באחריותו. מי ששותה, משאיר את המפתחות לנהג התורן אשר לא שתה כדי שהחברים ייסעו בשלום ויגיעו בבטחה הביתה, זאת כיוון שרמת האלכוהול בדם אינה מאפשרת לנהג לבצע את ההחלטות הנכונות תוך כדי הנהיגה.

נהיגה במהירות מופרזת 

משרד התחבורה קבע אמות מידה של המהירות המותרת בסוגים השונים של הכבישים בארץ. נהג שנוסע במהירות רבה בתוך העיר או בכבישים בין עירוניים מסכן מאד את הולכי הרגל והרכבים שסביבו. נהג שנוהג בכבישים המהירים במהירות שהיא הרבה מעבר למותר עלול להתהפך או ליצור תאונת דרכים עקב המהירות המופרזת. לכן יש לשמור על חוקי התנועה ולנהוג רק במהירות שקבע המחוקק. 

אי שמירת מרחק 

ההוראות על שמירת מרחק מסוים בין רכב לרכב נקבעו כדי למנוע תאונות דרכים. מרחק הבלימה בין רכב לרכב הוא אקוטי וכשנוהגים בצמוד לרכב מקדימה, אין די מרחק כדי לבלום ולכן לא אחת נוצרת תאונה שבה הרכב מאחור מתנגש ברכב שלפניו. שמירה על חוקי התנועה תמנע גם במקרה זה תאונה. 

עקיפת קו הפרדה רצוף 

קו ההפרדה הרצוף סומן כדי למנוע עקיפה במקומות ששדה הראייה אינו מאפשר לראות מה קורה בהמשך הדרך. אם הנהג יוצר לעקיפה מסוכנת כשהוא אינו רואה שמגיעה מכונית ממול, התאונה היא כמעט בלתי נמנעת. עדיף להמשיך בנהיגה איטית עד שהדרך תהיה ישרה וללא עיקולים ואפשר יהיה לבצע עקיפה בטוחה.

חגירת חגורות בטיחות 

לחגורות הבטיחות יש תפקיד אקוטי בשמירה על החיים שלנו ולכן חייבים לוודא שכל הנוסעים ברכב חגורים בכל מיקום שבו הם יושבים ברכב ובכל נסיעה, כולל בנסיעה קצרה. 

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211