תאונת דרכים בדרך לעבודה: את מי תובעים?

תאונת דרכים בדרך לעבודה: את מי תובעים?

תאונת דרכים בדרך לעבודה היא מצב שעלול להיות מורכב מבחינה משפטית. ישנן כמה אפשרויות תביעה במקרה כזה, בהתאם לנסיבות התאונה והנזקים שנגרמו. נפרט על האפשרויות השונות, כדי שתוכלו להבין טוב יותר את הזכויות שלכם ואת מי ניתן לתבוע.

תביעה נגד חברת הביטוח של הרכב

במקרה של תאונת דרכים, ניתן לתבוע את חברת הביטוח של הרכב שבו נסעתם. תביעה זו מכונה “תביעת פיצויים על פי פוליסת הביטוח החובה”. ביטוח החובה של הרכב מכסה נזקים גופניים שנגרמו כתוצאה מהתאונה. במקרה של פציעה, יש להגיש תביעה לחברת הביטוח של הרכב, בצירוף כל המסמכים הרפואיים והדיווחים הנדרשים.

תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי

כאשר תאונת הדרכים מתרחשת בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, היא נחשבת לתאונת עבודה. במקרים כאלה, ניתן להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי לקבלת דמי פגיעה והכרה בתאונה כתאונת עבודה. ההליך כולל:

  1. הגשת תביעה לביטוח הלאומי: יש למלא טופס תביעה לדמי פגיעה בעבודה ולצרף את כל המסמכים הרפואיים הנדרשים.
  2. בדיקת המקרה על ידי הביטוח הלאומי: לאחר קבלת התביעה, הביטוח הלאומי יבחן את הנסיבות ויחליט האם להכיר בתאונה כתאונת עבודה.
  3. קבלת דמי פגיעה: במידה והתביעה תאושר, תקבלו דמי פגיעה על פי חוקי הביטוח הלאומי. דמי הפגיעה מכסים את אובדן ההכנסה בשל היעדרות מהעבודה בעקבות הפציעה.

תביעה נזיקית נגד צד שלישי

במקרים שבהם תאונת הדרכים נגרמה כתוצאה מרשלנות של צד שלישי, כגון נהג אחר, ניתן להגיש תביעה נזיקית נגד אותו צד שלישי. תביעה זו יכולה לכלול פיצויים על נזקי גוף, אובדן הכנסה ונזקים נוספים שנגרמו כתוצאה מהתאונה.

כיצד לפעול לאחר התאונה?

  • פנייה לקבלת טיפול רפואי: חשוב לפנות לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר התאונה ולשמור את כל המסמכים הרפואיים.
  • דיווח למעסיק: דווחו למעסיק על התאונה ועל הנזקים שנגרמו.
  • הגשת תביעה לחברת הביטוח: פנו לחברת הביטוח והגישו תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף.
  • הגשת תביעה לביטוח הלאומי: מלאו את טפסי התביעה לביטוח הלאומי והגישו אותם בצירוף המסמכים הרפואיים.
  • פנייה לעורך דין: במקרים מורכבים או כאשר יש צורך בהגשת תביעה נזיקית, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום תאונות דרכים ותאונות עבודה לקבלת ייעוץ וסיוע.

סיכום

תאונת דרכים בדרך לעבודה יכולה להוביל לכמה מסלולי תביעה: תביעה נגד חברת הביטוח של הרכב, תביעה לביטוח הלאומי ותביעה נזיקית נגד צד שלישי. כל אחד מהמסלולים הללו יכול להעניק לכם פיצוי על הנזקים שנגרמו לכם כתוצאה מהתאונה. חשוב לפעול במהירות ובצורה מסודרת כדי להבטיח את מימוש זכויותיכם ולקבל את הפיצוי המגיע לכם.

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין תעבורה - Entezam

עורך דין בעל נסיון של מעל 10 שנים בתחום התעבורה. מתמחה ומייצג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים ועוד.

Leave a Replay

עורך דין תעבורה - Entezam

מומחה תעבורה בעל נסיון של 10+ שנים בתחום המשפט והתעבורה.

לייעוץ ללא התחייבות בתחום התעבורה

מאמרים אחרונים

לייעוץ חינם ללא התחייבות – 052-9787211